- Прехвърляне на недвижим имот срещу издръжка и гледане
- Нотариален акт за недвижим имот
- Дарение на недвижим имот
- Проверка на имот за тежести
- Наследство на недвижим имот
- Завещание
- Предварителен договор за покупко-продажба на имот
- Придобиване на имот по давност
- Право на строеж
- Договор за наем на имот
- Делба на имот
- Покупко-продажба на имот
Регистрация на фирма
Регистрацията на дружество може да бъде извършена от всеки, който е решил да предприеме тези стъпки. Изискванията са сравнително ясни и добре описани в съответните законодателни актове. Въпреки това, регистрацията на дружество има своите тънкости и рискове, които може да станат причина за блокиране на работа на дружеството.
Нашите адвокати по търговско право, притежават дългогодишен опит в обслужването на търговски дружества, като могат да Ви съдействат да изберете най-подходящата правна форма за своето дружество, което желаете да регистрирате.
Имам ли нужда от адвокат за регистрация на фирма?
Преди да пристъпите към регистрация на фирма, е добре да се обърнете към адвокат, който да Ви разясни възможностите и различията между формите на различните търговски дружества – АД, ЕАД, ООД, ЕООД, ЕТ, КД и т.н.
Преди да изготвите дружествените документи, трябва да съобразите начина и опциите за управление на дружеството. Съответно какви са спецификите на бизнеса Ви и предмета на дейност. Адвокатът следва да Ви съдейства при нотариус за заверка на необходимите документи, изготвянето на протоколи от учредително събрание, учредителен акт и всички съпътстващи декларации. Той ще Ви насочи и към банка, където да откриете набирателна сметка на дружеството.
Адвокатски хонорар за регистрация на фирма се определя съгласно Наредбата за адвокатските хонорари.
Процедура за регистрация на фирма
Процедурата за регистрация на дружество, започва от избора на име (фирма). Името трябва да бъде уникално, т.е. да не съществува регистрирано дружество със същото име. След като изберете името, трябва да направите учредителен протокол, в който да вземете решение за: управител, размер на капитала, адрес на дружеството, предмет на дейност. С учредителния протокол, приемате и учредителен акт/устав на дружеството. Процедурата се съпътства от няколко декларации по образец и откриване на набирателна сметка.
В случай, че регистрирате акционерно дружество, то следва да съобразите документите с необходимите реквизити съгласно Търговския закон.
Документите могат да бъдат подадени онлайн, което ще намали дължимата държавна такса с ½ .
В случай на необходимост, може да се обърнете към адвокат за регистрация на фирма на посочените в сайта телефони или в платформата за въпроси.